Nemusíme žít v systému, který nám prodávají

06.04.2022

Podílela se na založení školky zcela "mimo systém". Sebechválu doporučuje používat jako parfém. A vděčnost je podle ní výtah do vyšších vibrací. Čtěte nevšední rozhovor s nevšední ženou - evolucionářkou, transformátorkou a neo-vědmou, Klárou Skálovou. O sobě Klára říká: "Zatímco v dětství byly tyto mé vlastnosti velký hendikep, dnes jsem vděčná, že jsem ustála svou jinakost a díky ní jsem schopna učit lidi, jak žít a dívat se na svůj život z jiné perspektivy."

Kláro, říkáš o sobě, že jsi jasnovidka. Jak se to projevuje a s čím vším lidem radíš?

Používám pojem jasnovidka, protože ho nemusím vysvětlovat. Teď ale začnou vznikat nová slova, protože svět se mění, a ta, co máme, nám stačit nebudou. Cítím se tedy spíš jako "neovědma". Vím, kam člověk dojde v tomto nastavení, a proto spolu otevíráme novou cestu. Přes Zdroj jsem schopna ukázat lidem jejich nejvyšší potenciál a dovést je k pocitům souladu, napojení, plnění snů v pravdě k sobě a zažívání blaženosti.

Vím, že je pro Tebe důležitá tvorba Nového světa a změna systému. Jak může každý člověk začít? Jak se stát svobodným?

Každý den se tvoří nový svět a my jsme svobodní vždy, pokud svou svobodu někomu neodevzdáme. Svobodu nám totiž nikdo vzít nemůže, máme ji v srdci. Tvoř srdcem, co chceš žít, to je ta svoboda, to je ta Nová Země. Ono je to totiž nové ZE-MĚ, vychází to z nás. Právě teď je ten čas, kdy rodíme Novou Zemi. Starý systém je souborem zaběhnutých stereotypů, více či méně fungujících, a Vodnář a jeho čas přišel, aby ho změnil. Vznikají firmy a nápady jako konkurence státu, a to je ta evoluce, kterou já jako Vodnářka s radostí podporuji svou prací. Svět se bude měnit od spodu. Jak se stát svobodným? Začni si přát dobro pro sebe i pro ostatní, to je klíč. A jak začít? Pokud tě něco baví? Dělej to, nabízej to, prodávej to. Ta energie, to nadšení...

Někde jsi říkala, že máš zkušenost s tvořením "ne-systémové" školky. Podělíš se o tuto zkušenost?

Manifestace se zrychlila, a tak i já jsem vyslovila přání školky, kde bude moci naše dcera být sama sebou bez okřikování a přihrádek. A kolotoč přání se roztočil. Začal se kolem nás tvořit kruh stejně smýšlejících lidí a školka byla na světě. Od nového školního roku mění se na Neškolu a v našem regionu tak vznikne první malotřídka "mimo systém". Každým dnem se kruh odvážných a svobodných zvětšuje a v našem blízkém okolí vzniká již druhá alternativní školka během krátké doby. Tentokrát se jedná o celoroční, lesní školku a tím se moje přání, na která jsem nestačila fyzicky, prostě zhmotňují.

Mluvíš o vděčnosti a oceňování. Jak vlastně můžeme sebe chválit?

Chválit sám sebe je naše občanská povinnost. Pokud budeme čekat na pochvalu od ostatních, můžeme nakonec promarnit celý život. Sebechválu používám jako parfém, v novém světě totiž krásně voní. Proces pochvaly začíná už v dětství. Vtip je v tom, že my se snažíme děti chválit a "přechvalujeme" je za každou maličkost, přitom důležité je, místo udělování pochval, v dětech vypěstovat schopnost ocenit se a pochválit sám sebe. A co vděčnost? Vděčnost je výtah do vyšších vibrací a poháněcí mechanismus manifestace.

Jak zpříjemňovat den i ostatním lidem kolem nás?

Chválením lidí ne věcí. Úsměvem a slovem děkuji od srdce.

Obraťme trochu list. Mimo jiné se na Tebe obracejí ženy, které nemohou otěhotnět? Co jim radíš?

Příroda nás žádá, abychom plodili psychicky i fyzicky zdravé jedince. Pokud máme chybná přesvědčení, předávají se dál reprodukcí a tomu příroda brání. V těchto případech je třeba přiznat si pravdu a provést změny. Někdy se domlouvají duše a pokud si to neřekneme a nepochopíme, stagnuje i početí. Ale upřímně, spousta netěhotných žen se pravdy bojí a tají ji i samy před sebou. Pokud jsou ochotné se samy měnit, děti k nim rády přijdou. Dívám se zároveň na příčiny do nativního i tranzitního horoskopu. Každý pár je totiž jiný, unikátní.

Co doporučuješ obecně v dnešní době pro prevenci a ochranu zdraví?

Zdraví se nemusí chránit, zdraví se žije. Když se každý bude starat o své zdraví, bude na to mít dost energie, kterou jinak ztrácí starostí o cizí zdraví. Asi víte, o čem teď mluvím. Zdraví je nakonec naše vlastní zodpovědnost a prevence je zodpovědností každodenní. Tím mám na mysli zodpovědnost za to, co jím, s kým se stýkám, kde pracuji a jak se hýbu.

Léčím duši, protože cítím, že ve zdravém těle zdravý duch, je konstatování toho, že máme začít duší, a tělo se přidá. Duše je éter, není hmatatelná, přesto je to podstata bytí, a pokud ji medicína neuznává, nikdy nemůže vyléčit podstatu zdravotních problémů. To je léčitelství.

Když se vrátíme v kruhu na začátek dnešního rozhovoru, jak může každý člověk rozmlouvat se svou duší?

Duše každého mluví. A když budeš na svém místě, budeš sám sebou a nebudeš se snažit stát se někým jiným, tvoje duše si bude zpívat a její hlas bude vždy jasný.

A poslední dotaz: Jak najít své poslání a být v této době šťastný?

Prostě se ptej. Otázky jsou důležitější než odpovědi. Dávej si správné otázky a budeš šťastný. Systém se hroutí, rozpadl a rozkradl se, a pravda už je očividná. Teď už je jen otázkou, co hodláme vytvořit každý sám za sebe.

Kláro, moc děkuji za rozhovor.

Facebooková stránka Kláry Skálové

Jiří Hamerský